• Doğalgaz Acil İhbar Hattı : 187
  • Tel : 444 0 187
  • Whatsapp : 0552 187 0 187
  • Bip : 0538 882 91 91

3.Geleneksel Kan ve Kök Hücre BağışıBir güzel etkinlik..

2014 yılında Türkiye'de ilk kez Kızılay ve Sağlık Bakanlığı işbirliği ile başlayan TÜRKÖK projesi kapsamında şirketimiz 63 personeli ile kan ve kök hücre bağışında bulunarak Çorumda kök hücre bağışında bulunan ilk şirket olmuş, bir ilke imza atmıştı...
Şirketimiz Satın Alma Birimi çalışanlarından Mehmet Lastikci'ye bir gün Ankara'dan bir telefon geldi. Kızılay Genel Müdürlüğü personeli telefonda Mehmet Bey'i Ankara'ya davet ediyordu. Neden mi? Bundan tam 4 yıl önce bir insan hayata tutunur mu acaba diye sadece 3 küçük tüp kan vererek kök hücre bağışında bulunduğu için...Mehmet Bey seve seve gelirim dedi. İşte tam da istenilen durum oluşmuştu. Mehmet Bey'e şirketi bir refakatçi ve gerekli izinleri sağlayarak Sağlık Bakanlığı himayesinde Ankara Onkoloji Hastanesine gönderdi. Sürpriz neydi dersiniz. 3,5 yaşındaki bir kız çocuğu ile tam uyuşma sağlandığı söylendi. Mehmet Bey bir küçük kız çocuğunun hayata tutunmasına belki de vesile oluyordu. Mehmet Bey'in kızı 11 yaşındaki Zeynep, küçük kıza bir mektup gönderdi. Babam senin kurtulmana yardımcı olacak, sakın üzülme diyordu. Küçük kızın ailesinden cevap gecikmedi. Duyguları kelimelere ve mektuba sığmıyor, rabbim cennette yerinizi ayırsın diyordu. 4 gün süren gerekli tetkik ve tahlillerin ardından 5. gün toplam 2 saatlik bir işlem ile kök hücre nakli gerçekleştirildi. Bir güzel etkinliğin sonucunda küçük kız Allah'ın da izniyle hayata tutundu.
Şirketimiz, bu anlamlı olayın ardından 3.Geleneksel Kan ve Kök Hücre bağışı kampanyasını Genel Müdür Sn.Kasım Kahraman ve Gn.Md.Yardımcısı Sn.Mehmet Galip Haboğlu önderliğinde çok sayıda personelin de katılımıyla bugün Türk Kızılayı Hitit Kan Alma Birimine giderek gerçekleştirdi. 
Çorumgaz Genel Müdürü Kasım Kahraman, anlamlı bağışı ve tüm insanlığa örnek olan duyarlılığı sebebiyle Sn.Mehmet Lastikci'ye plaket ve hediye takdim etti. 
Tebrikler Mehmet Lastikci, Teşekkürler Çorumgaz...